background

PVC tetőszigetelés

 

A PVC tetőszigetelés a legjobb választás a csapadék beszivárgása ellen!

A tetőszigetelés minden építkezés elengedhetetlen része, mivel védő funkciókkal rendelkezik, amely hozzájárul az adott épület energetikai tökéletességének növeléséhez. A pvc tetőszigetelés főleg az új, könnyűszerkezetes lapos tetők esetében fontos, de a ferde tetőknél is kedvelt technológiai eljárás.

A pvc tetőszigetelés tehát egy olyan projekt, amely prioritást kell élvezzen. Már az építkezési szakasztól kezdve figyelni kell erre, a falak építéséhez és szigeteléséhez nem elegendő energiatakarékos anyagokat vásárolni, amíg a tető nincs megfelelően szigetelve. Főleg ha kényelmes hőmérsékletet és alacsony fenntartási költségeket szeretnénk elérni az épületben.

Ez külső pvc tetőszigetelés által megvalósítható, megemlítve, hogy a legnagyobb hőveszteség a tetőn keresztül történik, a teljes hőszigetelés több mint 30%-a itt megy kárba. Ezért, ha ebben a szakaszban van, és nagyon jó minőségű szigetelést szeretne elérni, akkor vegye igénybe pvc tetőszigetelés szolgáltatásunkat.

Mi a pvc tetőszigetelés szerepe?

Az, hogy hogy védőrétegként funkcionáljon a tető és az építmény között. Ez megvédi a ház szerkezetét a víz, a por és a szél befújásától. Ebben a térben egy gát jön létre, amely megőrzi az épületen belüli gőzöket, elhatárolja azokat a külsővel érintkezve kialakuló párától.

Milyen feltételeknek kell megfelelnie a pvc tetőszigetelésnek?

Legyen vízálló!

Minden tető folyamatosan ki van téve az időjárási tényezőknek, különösen a csapadéknak, ezért szükséges a szigetelés. A legtöbb erre a célra felhasznált anyag képes megfelelően elvezetni a vizet az épület ereszcsatornájába és lefolyórendszerébe.

Mindez szélállósággal is párosuljon!

Az energiaveszteségek lehető legnagyobb mértékű korlátozása érdekében a pvc tetőszigetelés tömítettsége az egyik legfontosabb szempont, amelyet figyelembe kell venni, mivel ez nagyon fontos a hőhatékonyság szempontjából.

Ezért fontos a tető védelme a szél ellen is. Ezen túlmenően, az épületben lévő hő nem találhat „elmenekülési pontot”, különösen a szellőzőnyílásokon keresztül. A szigetelés alkalmazásakor ügyelni kell arra, hogy az anyagok tökéletesen illeszkedjenek.

A jó pvc tetőszigetelésnek víz- és szélállónak kell lennie, de át kell engednie a párát. A szigetelésben felhalmozódó nedvesség valahol el kell párologjon.

Egyes esetekben a szigetelőanyag átnedvesedhet és a szigetelőképesség csökkenhet. Ebben az összefüggésben penész jelenhet meg, ami nem kívánatos. Ezért a szigetelőrétegnek olyan anyagból kell készülnie, amely megkönnyíti a levegőgőz keringését.

Válassza pvc tetőszigetelés szolgáltatásunkat, mert a tapasztalatot hatalmas precizitással és kivitelezéssel ötvözzük!


 


 

PVC szigetelés lapos-tetőkön tökéletesen működik!

Mint említettük a polivinil-kloridból (vagyis PVC-ből) készült vízszigetelő legjellemzőbb felhasználási módja a létesítmények esővíz elleni szigetelése – új, vagy felújított- könnyű lapos- és ferde tetők építésekor.

A PVC alapanyagból készülő pvc tetőszigetelés kiválóan elnyeli az ilyen típusú épületeknél általánosan előforduló szerkezeti rezgéseket, ilyen alacsony hajlásszögű tető mellett is tökéletes vízszigetelést biztosít.

Melyek a PVC tetőszigetelés bevált módszerei?

Leplesített PVC rétegrendben készült melegtetőnél, – a szigetelés tetejére puha PVC szigetelőlemez kerül. Ezzel a szigetelési technikával bármilyen típusú födémhez jó minőségű lapos-tető rétegek készíthetők jó hő-, és páratechnikai jellemzőkkel. A PVC szigetelés rögzítési módok (ragasztás, mechanikai, vagyis dűbeles rögzítés, terheléses stb.) szempontjából sokféle módszerre van lehetőség, amelyek a legkülönfélébb helyeken is minőségi szigetelési megoldást nyújtanak.

Összegezve a PVC tetőszigetelés előnyei

  • A PVC szigeteléssel a lehető leggyorsabban elérhető és gyorsan beázás mentessé tehető a szigetelendő épületet.

  • Ezáltal lerövidül a kivitelezési idő, hiszen az épületben a belső munkákat hamarabb megkezdhetik a szakemberek.

  • A tetőszigetelés kivitelezése gyors és hatékony, hiszen már gépesített – egy önjáró hegesztő készülékekkel dolgozunk – ehhez párosul, hogy a szigetelő tekercsek nagyobb mérete és könnyű kezelhetősége miatt egyszerre nagyobb területen történhet a hatékony munkavégzés.

Utólagos szigetelést is vállalunk!

Minden létesítmény tetőjének vízszigetelése fontos elem, amely nemcsak az épületet, de az ott tartózkodókat vagy élőket is védi. Ez a tény a külső környezetnek és a kitett tényezőknek tudható be, mint az eső, szél, hóvihar stb.

Annak érdekében, hogy a tető a lehető leghosszabb ideig tartson, különféle rendszereket hoztunk létre annak védelmére. Az egyik a pvc tetőszigetelés, amelyre utólagosan is van lehetőség. A tető szigetelése egy vízálló és tartós réteg létrehozásából áll, amely ellenáll a tetőteraszt befolyásoló tényezőknek.

Fontos, hogy kivitelezését pvc tetőszigetelés rendszerét ismerők, azok alkalmazásában tapasztalattal rendelkező profi csapat végezze el. A Slepszer Kft. ezeket az igényeket szolgálja ki, a szigetelés mellett pedig családi lakóépületek kulcsrakész átadásában, valamint ipari csarnokok és létesítmények építésében is kiemelkedők vagyunk.

Környezetvédelem és PVC tetőszigetelés: Milyen környezeti hatásai vannak a PVC-nek, és hogyan lehet fenntartható módon használni?

A környezetvédelem napjaink egyik legfontosabb kérdése, és az építőiparban is egyre nagyobb hangsúlyt kap. A PVC, vagyis a polivinil-klorid, az egyik leggyakrabban használt műanyag az építőiparban, különösen a tetőszigetelés területén. De vajon milyen környezeti hatásai vannak a PVC-nek, és hogyan használhatjuk fenntartható módon?

A PVC környezeti hatásai

A PVC előállítása során különböző vegyi anyagokat használnak, amelyek károsak lehetnek a környezetre. A klór, amely a PVC egyik fő összetevője, veszélyes vegyületeket bocsáthat ki a környezetbe, ha nem megfelelően kezelik. Ezenkívül a PVC előállítása során keletkező melléktermékek, mint például a dioxinok, is károsak lehetnek az emberi egészségre és a környezetre.

A PVC hulladék kezelése is kihívást jelent. Mivel a PVC nem biológiailag lebomló, a lerakókban évtizedekig, sőt évszázadokig is megmaradhat. Ha elégetik, veszélyes vegyületek szabadulhatnak fel, amelyek károsíthatják a levegő minőségét.

A PVC fenntartható használata

Annak ellenére, hogy a PVC-nek vannak környezeti kihívásai, számos módszer létezik a fenntartható használatára:

  1. Újrahasznosítás: A PVC újrahasznosítható, és számos országban léteznek programok a PVC hulladék gyűjtésére és újrahasznosítására. Az újrahasznosított PVC-ből készült termékek kevesebb erőforrást igényelnek az előállításukhoz, és csökkentik a PVC hulladék mennyiségét a lerakókban.

  2. Alternatív anyagok: A PVC helyett más, környezetbarátabb anyagokat is használhatunk tetőszigetelésre. Például a TPO (termoplasztikus olefin) egy olyan műanyag, amely hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint a PVC, de kevesebb környezeti kihívást jelent.

  3. Hosszú élettartam: A PVC tetőszigetelésnek hosszú az élettartama, akár 20-30 évig is szolgálhat. Ez csökkenti az anyagok cseréjének szükségességét és a hulladék mennyiségét.

  4. Energiatakarékosság: A PVC tetőszigetelés kiváló hőszigetelési tulajdonságokkal rendelkezik, ami csökkenti az épületek energiafogyasztását. Ez nem csak pénzt takarít meg, hanem csökkenti a szén-dioxid kibocsátást is.

Összefoglalás

Bár a PVC-nek vannak környezeti kihívásai, fenntartható módon is használható. Az újrahasznosítás, az alternatív anyagok használata, a hosszú élettartam és az energiatakarékosság mind hozzájárulnak a PVC környezeti lábnyomának csökkentéséhez. Ahhoz, hogy valóban környezetbarát módon használjuk a PVC-t, fontos tájékozódni, választásainkkal felelősségteljesen bánni és folyamatosan keresni azokat a megoldásokat, amelyek csökkentik a környezeti hatásokat.

Keressen bizalommal feltüntetett elérhetőségeken, ha szakértő csapattal szeretne szigeteltetni!

Gyorsan és hatékonyan reagálunk minden keresésre!


 


 

Vissza